www.insuliny.pl


Cukrzyca ciążowa a insulina

                     


Cukrzyca ciążowa jest zaburzeniem przemiany węglowodanów ujawniającym się po raz pierwszy w okresie trwania ciąży. Jest to szczególna forma cukrzycy, która zarówno przebiegiem, jak i leczeniem różni się znacznie od klasycznych form cukrzycy, jak cukrzyca typu 1 i typu 2.

Podstawą leczenia cukrzycy ciążowej jest odpowiednia dieta. Przestrzeganie jej zasad, kontrola poziomu glukozy we krwi oraz intensywny nadzór lekarski prowadzą do osiągnięcia dobrych wyników położniczych.

Jeżeli nie udaje się uzyskać zadowalających poziomów glukozy we krwi pomimo przestrzegania diety należy wdrożyć w leczenie insulinę.
Insulina przyjmowana jest w postaci zastrzyków podskórnych. Najskuteczniejszą metodą leczenia insuliną jest intensywna insulinoterapia. W metodzie tej dawkę insuliny wylicza się samodzielnie do posiłku. Wymaga ona intensywnej edukacji pacjentki z cukrzycą. 

Wszystkie niezbędne informacje na temat leczenia cukrzycy ciążowej, dieta dla kobiet z cukrzycą ciążową wraz z gotowymi przepisami kulinarnymi na stronie mama.cukrzyca.pl Polecane diety

Cukrzyca ciążowa a insulina

                      Cukrzyca ciążowa jest zaburzeniem przemiany węglowodanów ujawniającym się po raz pierwszy w okresie trwania ciąży. Jest to szczególna forma cukrzycy, która zarówno przebiegiem, jak i leczeniem różni się znacznie od klasycznych form cukrzycy, jak cukrzyca typu 1 i typu 2. Podstawą leczenia cukrzycy ciążowej [...]

link >